Noclegi u Marzeny-noclegiumarzeny.pl

Okolice


Brzegi leżą w otulinie Tatrzańskiego Parku Narodowego; usytuowane są wzdłuż Potoku Brzegowego, który wypływa spod Głodówki i wpada do rzeki Białki. Najwyżej położona(ponad 1000 m n.p.m.)jest część górna wsi, w skład której wchodzi słynna z widoków na Tatry- Głodówka oraz przysiółek Kucówka.

  
W okresie letnim dużym powodzeniem cieszą się tereny położone nad brzegami Białki. W pobliżu mostu znajduje się boisko sportowe. Z Brzegów wielu turystów rozpoczyna niezapomniane wycieczki piesze na Rynias, w stronę Łysej Polany i Głodówki. Stąd też można się wybrać na Koziniec, kierując się w stronę osiedla na Przygórzu.

  
W okresie zimowym w Brzegach górnych działa pięć wyciągów narciarskich. Na północnych zboczach Głodówki śnieg utrzymuje się przeważnie do końca kwietnia.
Nietypowe położenie wsi, wspaniałe widoki, lasy, cisza, czysta woda w rzece Białce, dobre warunki do uprawiania narciarstwa zimą a latem wędrówek pieszych i rowerowych sprawiły, że do Brzegów z roku na rok przybywa coraz więcej turystów. Sprzyja temu także gościnność brzegowskich gazdów i życzliwość wobec przybyszów. Zachętą do ponownego odwiedzenia tej wsi jest także bardzo dobrze zachowana tradycja góralska i żywy folklor.